אגדה מודרנית

Rabbit_turtle

היה היו פעם צב וארנב. הם התווכחו מי מהם מהיר יותר. על מנת ליישב את הוויכוח, הם החליטו להתחרות בתחרות ריצה. הצב והארנב הסכימו על מסלול הריצה והתחילו בתחרות.
במשך זמן מה, הארנב רץ מהר, ואז הוא ראה שהצב נשאר הרחק מאחור. הארנב החליט לשבת מתחת לעץ ולנוח קמעה. הארנב התיישב בצל ונרדם. הצב המשיך להתקדם בהתמדה, הגיע ראשון לקו הסיום וניצח.
מוסר השכל: האיטיים והיציבים בסוף מנצחים.
עד כאן האגדה כפי שסיפרו לנו בילדותנו, אבל לאגדה יש המשך:
הארנב היה מאוד מאוכזב ולכן ישב וחשב. הוא הבין שהוא הפסיד בגלל שהוא היה עם עודף ביטחון עצמי ורשלן. הוא החליט להציע לצב להתחרות שוב. הצב הסכים בשמחה. הפעם הארנב רץ מהר כל הדרך, הגיע ראשון וניצח.
מוסר השכל: המהירים והעקביים מנצחים את האיטיים והיציבים.
אבל האגדה עדיין לא נגמרת:
הפעם היה תורו של הצב לשבת ולחשוב. הוא הבין שבמסלול הנוכחי אין לו סיכוי לנצח. הוא הציע לארנב להתחרות הפעם במסלול שונה. הארנב הסכים מייד.
גם הפעם הארנב פתח בריצה מהירה, אבל לאחר מספר מאות מטרים הוא הגיע לנהר רחב. הוא ראה את קו הסיום בצד השני של הנהר. הוא נעצר וחשב מה לעשות. בינתיים הצב הגיע, נכנס למים, שחה לגדה השנייה, וניצח בתחרות.
מוסר השכל: תחילה עליך לזהות את היתרון היחסי שלך, ואחר כך עליך לשנות את תנאי המשחק כך שהם יתאימו ליכולות אלו.
אבל האגדה עדיין לא נגמרת:
מרוב תחרויות, הארנב והצב הפכו לחברים טובים. הפעם הם ישבו שניהם וחשבו. הם הבינו שיש דרך הרבה יותר טובה לעבור את המסלול. הם החליטו לרוץ יחד כצוות.
הארנב הרכיב את הצב על גבו ורץ עד לנהר. כאן נכנס הצב למים והארנב עלה על גבו. הצב שחה כל הדרך לגדה השנייה, ואז הארנב שוב הרכיב אותו על גבו ורץ לקו הסיום. הארנב והצב היו שניהם מאוד שבעי רצון.
מוסר השכל: זה טוב להיות בעל יכולות מוצלחות, אבל אם אינך מסוגל לעבוד בצוות, תמיד יהיו מצבים בהם אחרים יתפקדו יותר טוב ממך.
עבודת צוות: זאת היכולת לתת לאדם, עם היכולות הכי מתאימות לרגע נתון, לקחת את המושכות ולהוביל את כל הצוות.
בהצלחה!
(זהו תרגום שלי לסרטון שהעלה נובן נג' ל- youtube)
הפוסט הזה נכתב ב בלוג ותוייג , .

dan כל הזכויות שמורות לדן נועם | עיצוב אתר - לאה ברודנר