איזה שכר חודשי יגרום לכם למוטיבציה?

money-1283806_960_720

מחקרים שנערכו בשנים האחרונות מראים שגובה השכר איננו הגורם הראשי למוטיבציה אצל עובדים.

כך למשל, במחקר שנערך על ידי Ashridge Business School בבריטניה, נמצא שהגורם הראשי למוטיבציה הוא האתגר בעבודה, במקום השני נמצאת היכולת להתפתח מבחינה מקצועית, ואילו גובה השכר מופיע רק במקום השלישי.

במחקר אחר, שנערך על ידי חברת הייעוץ  AchieveGlobal , מופיעה ההגשמה העצמית במקום הראשון, אחריה גמישות בשעות העבודה ופיתוח הקריירה, ואילו גובה השכר מופיע רק במקום החמישי.

עכשיו מתברר שמחקרים אלו נכונים רק לגבי העובדים הפשוטים.

אצל מנכ"לים הגורמים שונים לחלוטין. במאמר שהתפרסם ב- 8 לאפריל בכתב העת  TheMarker, תחת הכותרת: וידויו של מנהל בחברת ביטוח: "אתה באמת חושב שנסתפק בשכר של 3.5 מיליון שקל?", אומר המנכ"ל שמתראיין בעילום שם: "קח לדוגמה את מנכ"ל בנק הפועלים, ציון קינן – שכרו אושר אחרי תיקון 20 ואחרי אישור האסיפה הכללית. אז מה יעשו עכשיו? אתה באמת חושב שהוא יסתפק בשכר של 3.5 מיליון שקל? זו הצעה לא רצינית. ההצעה לא נותנת שום תמריץ למנהל".

מה שהמנהל הזה בעצם אומר הוא שבשביל שכר של 10,000 ₪ ליום עבודה (תחלקו 3.5 מיליון ב- 360), הוא וחבריו לא מוכנים אפילו לצאת מהמיטה.

אז חברים, תפנימו שעבדו עליכם. מכרו לכם לוקשים. הגשמה עצמית, אתגר, והתפתחות מקצועית הם קשקוש. מה שבאמת יוצר מוטיבציה זה גובה השכר, ורק כשהוא לפחות 7 מיליון לשנה.

אה, ושכחתי את הדבר החשוב ביותר. אותו בכיר אומר גם: "חוסר המוטיבציה שעלול להיווצר עשוי להקרין מטה גם לשאר העובדים". אז תדעו לכם שכשהם נלחמים על השכר שלהם, הם בעצם דואגים למוטיבציה שלכם.

אתם הבנתם את זה?

הפוסט הזה נכתב ב בלוג ותוייג , , .

dan כל הזכויות שמורות לדן נועם | עיצוב אתר - לאה ברודנר