איך קוראים לטבח שמכין לכם את המנה במסעדה?

palomar

מסעדת ""Palomar בלונדון, נפתחה ברוחה ובדמותה של מסעדת "מחניודה" בירושלים. המסעדה נפתחה בחודש אפריל 2014 וכבר זכתה בתואר "המסעדה הכי טובה בלונדון". היא זכתה בזכות האוכל היצירתי, אבל גם בזכות אותו מגע (touch) מיוחד שהופך מסעדה טובה למסעדה מצוינת.

אומר על כך מבקר המסעדות של ה"Guardian": "התיישבתי עם החברים שלי ליד הבר, ממש ליד המקום שבו השף תומר עמדי מוציא את המנות. מהר מאוד התחלנו להרים כוסית איתו, וזה לא היה מאולץ בכלל. אני אפילו סלחתי לחלק מהטבחים הצעירים שלבשו קובעים בזוויות הזויות, ושקוראים להם מיטס ובוקי (שמות כל הטבחים רשומים בתפריט היומי; הלוואי ועוד מסעדות היו נוהגות כך).

אומר על כך אסף גרנית, בראיון למגזין גלריה של עיתון הארץ: "המנות בתפריט נכתבות על דף כל יום מחדש. בכל יום מצוין מי אחראי על כל חלק במטבח. כך, למשל, תוכלו למצוא יום אחד את שאוּלי על הפס הקר, את מיץ (כן, זה שם) על הפלנצ'ה או את תומאס על הפס החם. "בצורה זו כולם מקבלים את הקרדיט שמגיע להם ונוצר, על הדרך, גם איזשהו קשר ישיר ומיוחד בין הטבחים לאורחים במסעדה", מסביר גרניט, "כל זה קורה באווירה של מטבח פתוח – אז הלקוחות לא רק רואים אלא גם יודעים בדיוק מי מכין להם את המנות. בשלב מאוחר יותר הם אפילו מכירים, נוצר איזשהו קשר מעבר – חלקם נהפכים לחברים, חלקם ללקוחות קבועים".

זאת המשמעות של להפתיע את הלקוחות, ולהפוך אותם לאוהדים שחוזרים שוב ושוב.

בתיאבון.

הפוסט הזה נכתב ב בלוג ותוייג , , , , , .

dan כל הזכויות שמורות לדן נועם | עיצוב אתר - לאה ברודנר