אצלנו זה לא יכול לקרות?

Hisao Tanaka

ביום ג' השבוע (21 ליולי, 2015) התפטר מתפקידו היסאו טנאקה, מנכ"ל חברת הענק היפנית "טושיבה". ההתפטרות באה לאחר שהתברר כי במשך שנים החברה נפחה באופן מלאכותי את רווחיה. מבקר חיצוני מעריך שבמהלך 6 השנים האחרונות, דיווחה "טושיבה" על רווח עודף של 1.22 מיליארד $.

למה זה קרה?

קבוצה של חוקרים חיצוניים ראיינה 200 עובדים בתאגיד הענק והגיעה למסקנה שההתנהלות הפסולה היא תוצאה של המשבר הכלכלי של שנת 2008, והתרבות היפנית:

בשנת 2008, בעקבות המשבר הכלכלי, החליט נשיא  התאגיד "לאתגר את העובדים" על ידי הגדרת יעדים קצרי טווח, גבוהים ולא מציאותיים.

התרבות היפנית היא תרבות היררכית שבה נחשב לבושה גדולה לא לעמוד בצפיות של הממונה שלך. לכן, מצאו העובדים את הפתרון היחיד האפשרי: הם נפחו בצורה מלאכותית את שורת הרווח.

האם זה יכול לקרות גם אצלנו?

נתחיל בנושא היעדים. גם אצלנו נחשבת הצבת יעדים מאתגרים לפרקטיקה ניהולית רצויה. אבל איפה עובר הגבול בין יעד מאתגר שגורם לעובדים להתאמץ, לבין יעד מוגזם שגורם לעובדים להרים ידיים? השאלה הזאת חשובה במיוחד כאשר מדברים על יעדים קצרי טווח.

בואו ניקח דוגמה מתחום אחר. קופץ לגובה, שכבר עבר מספר פעמים גובה של 2 מ', מגיע בוקר אחד לאימון והמאמן מבשר לו: "היום אתה עובר 2.02". נשמע הגיוני? כמובן! או שנניח שהמאמן אומר: "עד סוף השנה אתה תצליח לעבור 2.10". נשמע הגיוני? כמובן! אבל מה יקרה אם המאמן יומר: "היום אתה עובר 2.10". האם הוא יאמין שהוא מסוגל? האם זה יגרום לו להתאמץ?

ועכשיו נעבור לצד השני של המשוואה. מה קורה מרגע שהיעדים נקבעו.

נכון, אנחנו לא חיים בתרבות ההיררכית היפנית, אבל כמה מאיתנו שמעו (ויותר מפעם אחת) את המשפטים הבאים מפי המנהל, או המנהלת, שלהם:

"אני לא משלם לך בשביל שתביא אלי בעיות, תביא לי רק פתרונות".

"אני יודע שזה לא פשוט, אבל עליך להתאמץ יותר".

"אין לא יכול, יש רק לא רוצה".

בואו נחזור לקופץ לגובה ולמאמן שלו. האם מרגע שנקבע היעד, המאמן הולך לשתות בירה וממתין שהספורטאי יבוא וידווח לו שהוא עבר את הרף, או שהוא נמצא ביחד איתו במסלול האימונים, מייעץ, מדריך ומעודד?

בניית תרבות ארגונית בריאה ומאתגרת אינה דבר פשוט. לשם כך יש לשלב בין יצירתיות והתלהבות, מצד אחד, ובין ארגון ומשמעת, מהצד השני.

ארגונים רבים ברחבי העולם עושים זאת תוך כדי גיבוש תפיסות ניהול חדשניות. כדאי להתבונן במה שהם עושים, ללמוד מהם, ולאמץ את מה שמתאים.

בכל מקרה, נראה שתקופתו של המנהל הסמכותי והכריזמטי, שמנחית הנחיות ממרום שבתו, פסה מן העולם.

הפוסט הזה נכתב ב בלוג, חדשות הישרדות מהעולם ותוייג , , , , .

dan כל הזכויות שמורות לדן נועם | עיצוב אתר - לאה ברודנר