בואו להכיר את ארגוני ה- "ב" (B-Corporations)

BCorporation-Bloh-header

שלום ידידי וידידותיי,

עברו קרוב לשלושה חודשים מאז הפוסט האחרון שכתבתי. זאת הייתה תקופה לא קלה לכולנו, וליישובי הדרום בפרט. בואו נקווה שתקופה זאת מאחורינו, ואנחנו יכולים לחזור ולהתפנות לדברים החשובים באמת: שיפור הסביבה שלנו, הן הפרטית, והן העסקית והציבורית. כל זאת, למען הסובבים אותנו, למען הדורות הבאים, ולמען עצמנו.

אז בואו להכיר את ארגוני ה- "ב", ונתחיל בסיפור על ארגון שעלה לאחרונה לחדשות:

"Market Basket " הינה רשת של 71 סופרמרקטים באזור ניו אינגלנד, בארצות הברית. הרשת התפרסמה לאחרונה לאחר שהעובדים ברשת השביתו כמעט לחלוטין את פעילותה למשך 6 שבועות. העובדים לא שבתו בגלל רצון לשפר את תנאיהם, אלא במחאה על כך שמועצת המנהלים פיטרה את המנכ"ל האהוב, ארתור דאמולס.

למה היה המנכ"ל כל כך אהוב על ידי עובדיו? למה הוא פוטר? ומה קרה בסוף?

ארתור דאמולס הוא מנהל המאמין שארגון אינו קיים אך ורק על מנת להשיא מקסימום רווח לבעלי המניות. לכן הוא הקפיד על מחירים נמוכים ממחירי המתחרים, נתן לעובדים משכורות גבוהות יותר, וגם העניק להם יותר סמכויות. בסוף 2013 הוא הודיע על הורדה נוספת של 4% במחירי המוצרים, כי: "הלקוחות שלנו יכולים לנצל תוספת כספית זאת בצורה מועילה יותר מאשר בעלי המניות שלנו". בתגובה לכך, ב- 25 ליולי 2014, פיטרה מועצת המנהלים את ארתור והביאה מנהלים אחרים. בתגובה לכך פתחו העובדים והלקוחות בשרשרת של שביתות ומחאות, והמכירות ברשת ירדו כמעט לאפס. בסופו של דבר קנה ארתור דאמולס 50.5% מהרשת מידי הבעלים האחרים, וב- 28 לאוגוסט 2014 חזר לנהל את הרשת. חשוב לציין שבמהלך המשא ומתן לרכישת הרשת, היו גם רוכשים פוטנציאליים אחרים (שכנראה אפילו הציעו מחיר יותר גבוה) שטענו שהם יכולים להגדיל את הרווח לבעלי המניות.

את כל שרשרת ההתרחשויות ניתן למצוא בקישור זה.

חומר נוסף ניתן לקרוא בקישור זה.

מה המיוחד בסיפור זה?

מה ההבדל בין המודל העסקי שהציע ארתור דאמולס, לבין המודל העסקי של הרוכשים הפוטנציאליים האחרים?

אלו שטענו שהם מסוגלים להגדיל את הרווח לבעלי המניות, הם נציגי הקפיטליזם החזירי שהתנחל במחוזותינו בשנים האחרונות. הם מתעניינים רק ברווח בטווח הקצר לבעלי המניות, ומצדם שכל שאר בעלי העניין (עובדים, לקוחות, קהילה, סביבה) ילכו לעזאזל.

גם ארתור דאמולס הוא קפיטליסט (הונו העצמי מוערך ביותר מ- 200 מיליון $), אבל הוא קפיטליסט שמתחשב בכל בעלי העניין, ובונה על רווחים לטווח הארוך, רחמנא ליצלן.

מה שאותם רוכשים פוטנציאליים (וגם מועצת המנהלים שפיטרה את ארתור) לא יודעים, או לא רוצים לדעת, הוא שבטווח הארוך גם בעלי המניות מרוויחים מהמודל שמתחשב בכל בעלי העניין. עובדה זאת הוכחה שוב ושוב במחקרים רבים.

לשמחתנו, מתברר שלאחרונה יותר ויותר ארגונים פונים לדרך החדשה.

אז עכשיו בואו להכיר את ארגוני ה- "ב" (B-Corporations):

ארגון-ב, הוא ארגון שקיבל אישור מ- B-Lab (שהוא ארגון ללא מטרות רווח) על כך שהוא עומד בסטנדרטים חברתיים וסביבתיים קפדניים, נותן דין וחשבון על פעולותיו, ופועל בשקיפות מלאה.

יותר מאלף עסקים ברחבי העולם כבר קיבלו את האישור. ביניהם ניתן למנות את:

Patagonia – יצרן ציוד לטיולים, עם 1,300 עובדים והכנסות של 575 מיליון $ ב- 2012. תקראו עליה ב: Patagonia's 'Buy Less' Plea Spurs More Buying

Ben&Jerry's – ייצרן הגלידה שמשווק גם בארץ. תקראו גם: Ben&Jerry's: Cultivating A Human Culture in Business

גם בארץ יש ארגון אחד שקיבל אישור זה:

Impact First Investments – חברת השקעות שמשקיעה רק בחברות הי טק שמחויבות לערכים של קיימות ולערכים חברתיים. תקראו גם: Doing Well While Doing Good: A Look at Impact Investing and the Growing Social Capital Market in Israel

הפוסט הזה נכתב ב בלוג ותוייג , , , , .

dan כל הזכויות שמורות לדן נועם | עיצוב אתר - לאה ברודנר