ארכיון טאגים: ערכים

כמה פנדות יש לכם בבית ובמשרד?

Dropbox_Panda

רבים מאיתנו מכירים את חברת Dropbox שעוסקת באחסון קבצים בענן. החברה מתחרה מול ענקיות כמו Google, Microsoft, Apple ואחרות. לאחרונה החליטו בחברה להדק את החגורה ולצמצם במידה מסוימת את ההטבות לעובדים.

לפירוט נוסף >>
תוייג , , , | סגור לתגובות על כמה פנדות יש לכם בבית ובמשרד?

סיפורה של פרסומת סקסיסטית

Bic1

ביום א' השבוע (9/8/15) נחוג בדרום אפריקה, יום האישה. לכבוד האירוע פרסמה חברת BIC את הפרסומת הבאה:

לפירוט נוסף >>
תוייג , , , | סגור לתגובות על סיפורה של פרסומת סקסיסטית

הארגון המסתגל (Responsive Organization)

responsiveness

הכול, וכולם מחוברים. העולם הפך למרשתת אחת ענקית, שבה המידע נגיש ושיתופי באופן מיידי. בעולם זה, המידע משכתב את העתיד באותה מהירות שבה ניתן להבין אותו. הקישוריות המואצת, המונעת על ידי חדשנות טכנולוגית בלתי פוסקת, יוצרת קצב הולך וגובר של שינויים. כתוצאה מכך, העתיד הפך לבלתי אפשרי לחיזוי.

לפירוט נוסף >>
תוייג , , , , , , , , , | 2 תגובות

מתי אמרתם תודה לעמית, לכפיף, למנהל?

תודה

לפני 3 שבועות פרסמתי את הפוסט "פעילות מחממת לב לסוף שבוע קר". בפוסט זה קראתי לכם להוקיר תודה לכל הסובבים אתכם, בבית, ברחוב, בעבודה, בכל מקום. עכשיו הגיעו גם הנתונים שמדגישים את חשיבות הכרת התודה בעבודה:

לפירוט נוסף >>
תוייג , , , | סגור לתגובות על מתי אמרתם תודה לעמית, לכפיף, למנהל?

תכירו את ריק הולי

bonus-money

ריק הולי (Rick Holley) הוא המנכ"ל של חברת Plum Creek Timber Co. מדוב בחברה שמחזיקה, בין השאר, ב- 27,000 קמ"ר של יערות (לשם ההשוואה, שטח מדינת ישראל הוא 20,770 קמ"ר)

לפירוט נוסף >>
תוייג , , | סגור לתגובות על תכירו את ריק הולי

בואו להכיר את ארגוני ה- "ב" (B-Corporations)

BCorporation-Bloh-header

עברו קרוב לשלושה חודשים מאז הפוסט האחרון שכתבתי. זאת הייתה תקופה לא קלה לכולנו, וליישובי הדרום בפרט. בואו נקווה שתקופה זאת מאחורינו, ואנחנו יכולים לחזור ולהתפנות לדברים החשובים באמת: שיפור הסביבה שלנו, הן הפרטית, והן העסקית והציבורית. כל זאת, למען הסובבים אותנו, למען הדורות הבאים, ולמען עצמנו.

לפירוט נוסף >>
תוייג , , , , | סגור לתגובות על בואו להכיר את ארגוני ה- "ב" (B-Corporations)

ניהול ידע ואחריות תאגידית

אחריות תאגידית

אני מרבה לכתוב בבלוג שלי על חשיבות החזון והערכים בארגון. כשאנחנו מדברים על ערכים, אנחנו מדברים בין השאר על מחויבות לחברה ולסביבה. תחום ה"אחריות התאגידית" לוקח ערכים אלו והופך אותם לתהליך ארגוני מסודר ומבוקר. ד"ר מילי פרי, מנהלת היחידה לפיתוח אקדמי באוניברסיטה הפתוחה, כתבה מאמר מעניין על הקשר בין אחריות תאגידים וניהול ידע: "אחריות תאגידית וניהול ידע, הילכו שנים יחדיו בלתי אם נועדו?"

לפירוט נוסף >>
תוייג , , | סגור לתגובות על ניהול ידע ואחריות תאגידית

99% מהארגונים המתנהלים על בסיס חזון וערכים ברורים גוברים על מתחריהם בכל הפרמטרים, כולל ביצועים עסקיים.

בסקר שבוצע בקרב 36,000 עובדים ב- 18 מדינות נמצא ש- 99% מהארגונים שהטמיעו עקרונות ניהול ותרבות ארגונית המתאימים למאה ה- 21, גוברים על המתחרים שלהם בפרמטרים של: חדשנות, נאמנות עובדים, שביעות רצון לקוחות, התנהגות אתית, וביצועים כלכליים. קישור לסקר

לפירוט נוסף >>
תוייג , | סגור לתגובות על 99% מהארגונים המתנהלים על בסיס חזון וערכים ברורים גוברים על מתחריהם בכל הפרמטרים, כולל ביצועים עסקיים.

dan כל הזכויות שמורות לדן נועם | עיצוב אתר - לאה ברודנר