כיצד תדעו שיש אצלכם תרבות ארגונית בריאה?

healthy-workplace-attitude-workplace-success

להלן 12 סימנים לכך:

 1. אנשים מבקשים להתקבל לעבודה אצלכם – לא בגלל המשכורות הגבוהות, או הקביעות, אלא בגלל ששמעו איזו אווירה נהדרת ומחשמלת יש אצלכם.
 2. התחלופה נמוכה – בעיקר חשוב לראות שהתחלופה הנמוכה מתקיימת גם בתחתית ההיררכיה.
 3. מנהלים בכירים לא מפחדים מהופעתם של מנהיגים חדשים.
 4. רכילות היא דבר לא מקובל – לא רק כהצהרה של ההנהלה, אלא כמעשה יום יומי, בכל הרמות ובכל המסגרות. אנשים נקראים לפנות ישירות לנשוא הדיון, וללבן איתו (או איתה) את הנושא.
 5. מנהיגות אופקית – זאת לא חוכמה להפגין מנהיגות על כפיפים. תרבות טובה נמדדת בכך שאנשים יכולים לפנות לכל אחד בארגון, לעזור, לייעץ ולכוון.
 6. אנרגיה מבוססת חזון ומטרה – העובדים מופעלים לא בגלל תמריצים כספיים, אלא בגלל הזדהות עם החזון הארגוני. כולם מחפשים כל הזמן דרכים וכלים על מנת לקדם את החזון ואת מטרת הארגון.
 7. זה יותר מסתם עבודה – עמיתים נפגשים גם מחוץ לשעות העבודה. נהנים לבלות ביחד, להתנדב, להכיר את המשפחה. זה לא אומר שאין לכל אחד גם חוגי חברים אחרים, אבל זה אומר שהיחסים הטובים בעבודה יוצרים את התמריץ להכרות יותר מעמיקה.
 8. הצוות יותר חשוב מהמשימה – אנשים מרגישים שהם חשובים, שהם לא רק בורג במכונה, שהם יותר ממשאב שצריך לבצע משימות.
 9. אנשים מחייכים – אין צורך בהסבר נוסף.
 10. אין פחד – עובדים בארגון עם תרבות ארגונית בריאה, לא מפחדים להיכנס לממונה ולהציג לו את העובדות לאשורן. הם גם יודעים שיקשיבו להם, ושהדברים שאמרו לא יזקפו לחובתם.
 11. תקשורת חזקה ובריאה– כולם מתקשרים עם כולם, בכל הרמות. דברים לא מתרחשים בהפתעה, ואנשים לא עומדים לפתע מול עובדות ומצבים שלא ציפו להם.
 12. שינוי הוא מבורך – אנשים לא מפחדים משינוי. זה לא אומר שכולם אוהבים שינויים, אבל הם כבר ראו כיצד הארגון התמודד עם שינויים בעבר, ולכן הם בטוחים שגם הפעם השינוי יטופל מתוך כבוד והערכה לזולת.

עבור אלו שעובדים בארגון שלא מאופיין בתרבות בריאה, הרשימה לעיל עלולה לתסכל.

אל פחד! תרבות ארגונית ניתן לשנות בצעדים קטנים ויום יומיים. כל מה שנחוץ הוא מספר אנשים נחושים.

במחלקה אחת, באחת מפינות הבניין, תרבות חדשה יכולה להתפתח. כשאחרים יבואו במגע עם התרבות החדשה, הם יימשכו אליה. הרי אף אחד לא באמת רוצה לחיות בסביבה שלילית ומלחיצה. אנשים רוצים לאהוב את תפקידם. יכול להיות שהם לא יודעים כיצד לתפקד בסביבה חיובית. יכול להיות שתחילה הם יגלו התנגדות. אבל בסופו של דבר, אהבה וחשיבה חיובית מנצחות.

תצרפו אליכם עובדים ועובדות שחולקים את התשוקה למקום עבודה טוב יותר, ותעשו את הצעד הראשון!

(מעובד מתוך: 12 SIGNS YOUR COMPANY HAS AN ENVIABLE WORKPLACE CULTURE)

הפוסט הזה נכתב ב בלוג, האם ידעת? ותוייג , , , .

dan כל הזכויות שמורות לדן נועם | עיצוב אתר - לאה ברודנר