כמה פנדות יש לכם בבית ובמשרד?

Dropbox_Panda

רבים מאיתנו מכירים את חברת Dropbox שעוסקת באחסון קבצים בענן. החברה מתחרה מול ענקיות כמו Google, Microsoft, Apple ואחרות.

לאחרונה החליטו בחברה להדק את החגורה ולצמצם במידה מסוימת את ההטבות לעובדים. כך לדוגמה לא יוכלו העובדים להביא מספר לא מוגבל של אורחים ל- Happy Hour, ויצטרכו להסתפק בחמישה אורחים לחודש, הם לא ייהנו מהסעות חינם לעבודה ומימנה, ויצטרכו לשלם על שירותי הכביסה.

רק לפני 4 חודשים השיקו בלובי של החברה פסל ענק של פנדה, העשוי פלדת אל-חלד (הפנדה היא חיית המחמד של החברה). ההערכות הן שעלות הפסל היא 100,000$. עתה, לאור הצמצומים, התווסף לפסל השלט הבא: "במהלך השנים הייתה לפנדות משמעות רבה בעבור העובדים שלנו, והרעיון של הפסל היה להנציח את המקור… זאת לא הייתה הבחירה הנכונה. כאשר רוצים לבנות עסק בריא ובר קיימא, כל דולר חשוב. זה בסדר שיהיו לנו דברים יפים, אבל אנחנו צריכים לזכור לשאול את עצמנו: "האם הייתי מבזבז את כספי הפרטי באותה צורה?".

לכולנו יש פנדות כאלה גם במשרד וגם בבית: מכונית יקרה ומנקרת עיניים, שולחן ישיבות העשוי עץ מהגוני, משרדים באזור יוקרתי שלא מתאים לעסק…

חשוב מאוד לא להיכנס להוצאות מיותרות מלכתחילה, אבל לפעמים אנחנו לא מתגברים על היצר. במקרים כאלה אנחנו יכולים להפוך את ההוצאה למזכרת תמידית על חשיבותה של התנהלות אחראית.

הפוסט הזה נכתב ב בלוג, חדשות הישרדות מהעולם ותוייג , , , .

dan כל הזכויות שמורות לדן נועם | עיצוב אתר - לאה ברודנר