אודות

dani

שלום רב,

שמי דן נועם.

הסיפור המקצועי שלי מתחיל בשנת 1971 כאשר הגעתי, כחייל צעיר, לקורס תכנות בממר"מ. מדובר בתקופה בה מעטים ידעו בכלל מה זה מחשב (המחשב המסחרי הראשון, UNIVAC1, סופק למפקד האוכלוסין של ארה"ב בשנת 1952, וסדרת המחשבים System/360 של IBM, יצאה לשוק ב-1964). באותה תקופה המחשבים היו בגודל של ארונות ענק, ומפעילי המחשב הסתובבו לבושים בחלוקים לבנים והחזיקו בידיהם גלילים ענקיים של סרטים מגנטיים. את התכניות הראשונות כתבתי כמובן על כרטיסים מנוקבים (אפשר לחפש תמונות שלהם בגוגל).

בשנים שעברו מאז (46 שנים נכון ל- 2017) אני עוסק בתחומי המחשוב, המידע והידע. במשך 37 שנים עבדתי בשירות המדינה. בתפקידי האחרון הייתי מנהל יחידת המידע של הקריה למחקר גרעיני – נגב. משירות המדינה פרשתי פרישה מוקדמת בשנת 2008.

מאז פרישתי ועד סוף 2016 עבדתי כיועץ עצמאי, ועסקתי בעיקר ביעוץ לארגונים שמעוניינים לנצל בצורה מיטבית את משאבי הידע שלהם. בנוסף לכך הרצאתי על נושאים אלו במגוון פורומים וכנסים, והייתי בין מקימי עמותת "פורום ניהול הידע בישראל".

אני בעל תואר ראשון בכלכלה וסטטיסטיקה, ותואר שני בהנדסת תעשייה וניהול.

כיום אני שוקד על כתיבתו של ספר שיציג סוג שונה של ארגונים עסקיים. ארגונים שמתאימים לטכנולוגיות, לאנשים, ולצרכים של המאה ה-21. ארגונים שכיף לעבוד בהם, שמעודדים יצירתיות וחדשנות, ושמתחשבים לא רק בבעלי המניות, אלא בגורמים רבים נוספים: עובדים, קהילה, סביבה, וכדומה.

התחביב העיקרי שלי הוא צילום. את המצלמה הראשונה שלי קיבלתי בבר המצווה, ואת הסרט הראשון פיתחתי בחנות של האחים פרג' שאך זה נפתחה ברחוב מוהליבר בפתח תקוה. ניתן לצפות במבחר מהצילומים שלי כאן

מאז שנת 1998 אני עוסק בטאי-צ'י ובצ'י-קונג (אומנויות לחימה רכות). משנת 2014 אני לומד ומתרגל את הפילוסופיה הבודהיסטית החילונית.

ואחרון חביב. אני נשוי ליעל, אב לאורי ומיכל, וסב לעלמא, נוה, אילה ואדם.

אתם מוזמנים לקרוא את הפוסטים שהעליתי בעבר, ושאמשיך להעלות מפעם לפעם.

כמו כן, אתם מוזמנים ליצור איתי קשר בכל נושא שקשור לתחומי העניין שלי. אשמח לשוחח עם כל אחד מכם.


dan כל הזכויות שמורות לדן נועם | עיצוב אתר - לאה ברודנר