למי יש יותר גדול?

Volkswagen-TDI

לפני קרוב ל-6 שנים התפוצצה השערורייה במפעלי טויוטה: התברר שיש מקרים בהם הרכב מאיץ ללא שליטה וגורם לתאונות. הפרשה התפרסמה כ-4 שנים לאחר שקטסואקי ואטנבה מונה למנכ"ל והציב לקבוצה אתגר: להפוך את טויוטה ליצרן הרכב הגדול בעולם.

בצרוף מקרים מדהים, התפוצצה השבוע פרשת זיוף נתוני הזיהום בפולקסווגן, 8 שנים לאחר שמרטין וינטרקורן מונה למנכ"ל הקבוצה והגדיר כיעד להפוך את פולקסווגן לייצרן הרכב הגדול בעולם.

אין שום רע בלהיות מקום ראשון, אבל זאת צריכה להיות תוצאה שנובעת מהתנהלות נכונה, מתן מענה נכון ואמין לצרכי הלקוחות, וייצור איכותי ויעיל. כאשר הופכים את הרצון להיות מקום ראשון למטרה, אזי כל האמצעים כשרים, ואז קורים דברים כמו מה שקרה בעבר בטויוטה, ומה שקורה עכשיו בפולקסווגן.

הרצון להיות הכי גדול, הכי מרוויח, הכי בולט, טבוע עמוק בתפיסה הקפיטליסטית. ארגונים חייבים להציג גידול בכל רבעון, ומנכ"לים נמדדים על פי ערך המנייה בטווח הקצר. במצב דברים זה אין פלא שמנסים ליישר פינות, מוותרים על איכות, פוגעים בבטיחות ובאיכות הסביבה, ועושים כל מיני תרגילים חשבונאיים על מנת להעלות את ערך המנייה.

במקרה של פולקסווגן, לתאוות הבצע של התפיסה הקפיטליסטית מתווסף גם חטא היוהרה: האמונה שניתן לעבוד על כולם, לזייף נתונים, ולהתנהל על פי כללי אתיקה מעוותים, ולא להיתפס.

המנהלים שחטאו צריכים ללכת, אבל הרבה יותר חשוב הוא לשנות את דפוסי החשיבה ולהפנים שעסק צריך להתנהל בצורה אתית. עסק צריך לכבד את לקוחותיו, את עובדיו, את הקהילה בה הוא פועל, ואת הסביבה.

הפוסט הזה נמצא בקטגוריות: בלוג.

dan כל הזכויות שמורות לדן נועם | עיצוב אתר - לאה ברודנר