מה הופך ארגון למקום שכיף לעבוד בו?

I_Love_My_Job

Glasdoor הוא אתר ורשת חברתית ששמה לה למטרה: לעזור לכל אחד למצוא את מקום העבודה שהוא אוהב.

נכון להיום מכיל האתר יותר משש מיליון סקירות של מקומות עבודה. כל הסקירות נכתבו על ידי עובדים.

ניתוח הסקירות מאפשר להציג כל שנה את מקומות העבודה הטובים ביותר.

מקומות העבודה הטובים ביותר לשנת 2015

ניתוח הסקירות מאפשר גם לזהות מה המאפיינים שהופכים מקום עבודה למקום שכיף לעבוד בו. 4 מאפיינים חוזרים שוב ושוב:

תרבות חזקה וחיובית, המבוססת על מטרה משמעותית

תרבות ארגונית היא יותר משולחן קט-רגל בלובי, ותלושים לארוחת צהריים. מה שאנשים מחפשים היא סביבה שמתגמלת מצוינות, יושר, אמון הדדי, והוגנות. אנשים מחפשים מקום עבודה בו הם יכולים להגיע לתוצאות משמעותיות, ובו הם מטופלים כראוי. תרבות חזקה מתחילה בחדרו של המנכ"ל. תרבות חזקה מתקיימת כאשר כל העובדים רואים שהמנהלים שלהם מתנהגים על פי העקרונות שהם מטיפים להם.

סיכוי אמיתי להתפתחות וקידום מקצועי

מנהלים טובים, יודעים כיצד להתאים בין הכישורים והיכולות של העובדים, לבין צרכי הארגון. הם עושים זאת באמצעות התבוננות, שיחה, חניכה, ומתן משוב.

הזדמנות לעבוד עם אנשים שאתה מעריך ומכבד

מקומות עבודה מצוינים מגייסים עובדים לא רק לפי כישוריהם, אלא גם על פי התאמתם לתרבות ולחזון של הארגון. מקומות עבודה מצוינים לא מגייסים עובדים עם תכונות אופי שליליות, גם אם הם בעלי מקצוע מהמעלה הראשונה.

עבודה שדורשת ממך לאמץ את הכישורים והיכולות שלך

רובנו אוהבים להתמודד עם אתגרים. ללא אתגרים אנחנו משתעממים ונובלים. מקומות עבודה מצוינים לא יוצאים מנקודת הנחה שהעובדים הם חבורת עצלנים שרק ממתינים שתגיע השעה להחתים שעון וללכת הביתה. מקומות עבודה מצוינים בונים סביבת עבודה מאתגרת ולא משעממת.

קל לסכם את 4 המאפיינים במשפט אחד:

מקום עבודה מצוין הוא מקום בו אפשר לעשות דברים גדולים, ליהנות תוך כדי כך, ולעשות זאת יחד עם אנשים אחרים בעלי אותם רצונות.

קל לסכם, אבל הרבה יותר קשה ליישם. ההנהלה נדרשת לשמור על מיקוד, לבנות את המנגנונים הנכונים, לחנך לדפוסי התנהגות מתאימים, לגייס רק את העובדים שמשתלבים בתרבות הארגונית, להעניק השראה, ולהציב אתגרים.

הפוסט הזה נכתב ב בלוג, חדשות הישרדות מהעולם ותוייג , , , .

dan כל הזכויות שמורות לדן נועם | עיצוב אתר - לאה ברודנר