דפוסי התנהגות

התנהגות לא נכונה בטבע עלולה לסכן אותנו ולגרום לפציעה, או אפילו למוות.

כך גם בעסקים.

על מנת לשרוד בטבע אנחנו זקוקים ליצירתיות וכושר המצאה.

כך גם בעסקים.

ארגונים צריכים לאמץ דפוסי התנהגות שמעודדים יצירתיות וחדשנות.

מה הם דפוסי ההתנהגות המקובלים במקומות העבודה:

לכל אחד מאיתנו יש דפוסי התנהגות. אנחנו מתאימים את דפוסי ההתנהגות שלנו למצב החברתי בו אנחנו נמצאים. אנחנו מתנהגים אחרת כאשר אנחנו בקרב המשפחה, במסיבה עם חברים, צופים באירוע ספורט, הולכים להופעה, או נמצאים במקום העבודה. בכל מקום ומקום אנחנו מתאימים את דפוסי ההתנהגות שלנו למה שמקובל מבחינה חברתית באותו מצב.

רבים מאיתנו מתפקדים במקומות עבודה המתאפיינים בדפוסי התנהגות קשוחים ולא ידידותיים. מצב זה נובע, בין השאר, מהמבנה ההיררכי ומהחלוקה הברורה בין מנהלים לעובדים, מהצורך לעמוד ביעדים קשיחים ולוחות זמנים לחוצים, ומהתחרות הקיימת בין מחלקות שונות, ובין עובדים באותה מחלקה.

דפוסי התנהגות אלו פוגמים ביכולת העובדים להפיק מעצמם את המקסימום!

מה הם דפוסי ההתנהגות החדשים:

ארגונים המתבססים על חזון וערכים, והטמיעו עקרונות ניהול חדשים, מעודדים גם דפוסי התנהגות חדשים.

השינוי המשמעותי ביותר נובע מהשינוי בתפקיד המנהל. המנהל הופך מאדם שיש בידיו את כל הסמכויות, והקובע מה יעשה, כיצד ומתי, למנהיג, מדריך ומוביל דרך. על מנת להצליח במהפך זה צריכים המנהלים והעובדים להפנים דפוסי התנהגות חדשים:

  1. תקשורת פתוחה וכנות – במקום בו כולם שותפים לחזון וערכים משותפים, והמנהלים משמשים כחונכים ומדריכים, אפשר לבסס את התקשורת הבין אישית על פתיחות וכנות.
  2. אמון הדדי – תקשורת פתוחה וכנה מובילה לאמון הדדי ומחזקת את האינטראקציה בין העובדים.
  3. מתן משוב ובניית ערך – מנהל שהפך לחונך ומדריך מפתח יכולות לתת משוב חיובי לעובדים, ותורם בכך לבניית הערך העצמי שלהם, וליכולת שלהם להיות יצירתיים ולממש את הפוטנציאל הגלום בהם.
  4. פיתוח עצמי – בעולם החדש כל עובד אחראי להתפתחותו האישית. הוא לא יכול לשבת ולחכות שהארגון ישלח אותו לקורסים ולהשתלמויות. עליו לעסוק בלמידה יום יומית, לפתח ולהכשיר את עצמו. כמובן שגם על הארגון להבין את חשיבות הלמידה, לעודד למידה והתפתחות, ליזום, ולהשתתף בעלויות הכרוכות בכך.

ארגונים המיישמים דפוסי התנהגות אלו:

אנו מניחים שלא תתפלאו אם נאמר שכל הארגונים שהטמיעו את עקרונות הניהול החדשים, הטמיעו גם דפוסי התנהגות חדשים. נוסיף לרשימה זאת מספר ארגונים נוספים: Hubspot, Nordstrom, The Container Store, Whole Foods Market, ורבים נוספים.

כיצד מטמיעים דפוסי התנהגות חדשים:

חלק מדפוסי ההתנהגות יתחילו להשתנות מעצמם ברגע שהארגון יתחיל להפנים חזון, ערכים ועקרונות ניהול חדשים. על חלק אחר, אלו שנטועים עמוק בהוויה ובאמונות שלנו, יהיה צריך לעבוד יותר. לשם כך צריך לערוך פעילויות בקבוצות, סדנאות, והדרכות ממוקדות.


dan כל הזכויות שמורות לדן נועם | עיצוב אתר - לאה ברודנר