חזון

על מנת לשרוד בטבע אנחנו זקוקים למצפן.

בעולם העסקי החזון הארגוני הוא המצפן שלנו.

החזון הארגוני הוא הדבר היחיד היציב בעולם שמשתנה במהירות. הוא מאפשר לכל החברים בארגון, מהמנהלים הבכירים ועד אחרון הפועלים, לדעת בדיוק לאן צועד הארגון, ולהבין כיצד הוא יכול לתרום בצורה מיטבית להשגת החזון.

החזון נותן לכל עובדי הארגון תחושת יעוד שהיא אבן היסוד בבניית מוטיבציה.

מה הוא חזון ארגוני:

החזון הארגוני מציג תמונה ברורה, תמציתית וממוקדת, של דמות הארגון בעוד מספר שנים. זאת הגדרה אופטימית ומאתגרת של המצב אליו שואף הארגון להגיע. החזון הארגוני יוצר תמונה מנטלית של יעד ספציפי ומהווה מקור השראה לכלל הארגון. החזון הארגוני הוא אי של יציבות בעולם משתנה וחסר וודאות.

למה צריך חזון ארגוני:

חזון ארגוני ברור ומאתגר מהווה אמצעי חשוב ביותר ליצירת מחויבות של העובדים לארגון, להגברת המוטיבציה, להגדלת הפריון, ולשיפור החדשנות.

מרבית הארגונים מנסים כיום לטפל במחויבות ובמוטיבציה של העובדים בשיטת "המקל והגזר". החל מאיום בפיטורים, דרך נהלים, תקנים, ויעדי ביצוע, וכלה בתמריצים כספיים. שיטת "המקל והגזר" מנסה להניע את העובד באמצעות תמריצים חיצוניים. לעומתה, החזון הארגוני פועל על התודעה ועל תחושת היעוד של העובד. הוא יוצר קשר ערכי בין העובד לארגון, ומביא לכך שהעובד פועל לא מכורח איומים או תשלומים כספיים, אלה מתוך אמונה בצדקת הדרך ובהתקדמות אל מימוש החזון כאמצעי למימוש עצמי.

כיצד יוצרים חזון ארגוני:

חזון ארגוני אינו יכול להיות מוכתב מלמעלה. לא על ידי ההנהלה ולא על ידי יועצים חיצוניים. חזון ארגוני צריך להיות יציר כפיהם המשותף של מרבית חברי הארגון. רק כך ירגישו העובדים שותפות ומחויבות להגשמתו.

הדרך המיטבית להכנת חזון ארגוני היא באמצעות סדנאות בהם יתקיימו דיונים, סיעורי מוחות, ופעילויות נוספות שבאמצעותן יגובש החזון.

דוגמאות לחזון ארגוני:

ארגונים רבים הקדישו בשנים האחרונות זמן ומשאבים ליצירת חזון ארגוני. חלקם הצליחו יותר וחלקם פחות. חלקם יצרו חזון ארגוני ברור, ממוקד ומאתגר, וחלקם יצרו חזון ארגוני שהוא לא יותר מאוסף של משפטים לא ברורים ומלאים בשמות תואר מפוצצים. על מנת להבין יותר טוב מה הוא חזון ארגוני מוצלח, נתבונן באלו וגם באלו.

דוגמאות פחות מוצלחות:

Volvo: "על ידי יצירת ערך עבור הלקוחות שלנו, אנו יוצרים ערך עבור בעלי המניות שלנו. אנו משתמשים במומחיות שלנו על מנת ליצור מוצרים תחבורתיים ושירותים באיכות גבוהה, בטיחות, ושמירה על הסביבה, עבור לקוחות תובעניים במגזרי שוק נבחרים. אנו עובדים עם אנרגיה, תשוקה וכבוד לאדם."

Dell: "להיות חברת המחשבים המצליחה ביותר בעולם באספקת חוויית הלקוח הטובה ביותר בשווקים שאנו משרתים."

Hilton: "למלא את העולם באור וחמימות של אירוח."

תקראו שוב את המשפטים הללו. האם אתם מרגישים רצון להיות שותפים לחזון? האם אתם מבינים ממשפטים אלו לאן הארגון שואף? האם ברור לכם כיצד הוא מצפה ממכם שתנהגו?

נעבור עתה למספר דוגמאות מוצלחות:

דוגמאות מוצלחות:

eBay: "המשימה שלנו היא לספק שוק גלובלי מקוון, שבו כמעט כל אחד יכול לסחור כמעט בכל דבר, ויוצר הזדמנויות כלכליות סביב העולם."

Google: "לארגן את המידע בעולם ולהפוך אותו לנגיש ושימושי לכולם."

Walt Disney: "אנו יוצרים אושר על ידי הספקת הבידור הטוב ביותר לאנשים בכל הגילים, בכל מקום."

Innocent: "להכין אוכל ומשקאות טבעיים וטעימים, המסייעים לאנשים לחיות טוב ולמות בשיבה טובה."

Microsoft: "מחשב על כל שולחן עבודה ובכל בית." (זה החזון שהחברה הגדירה בתחילת דרכה)

Nordstrom:

  • שירות מעל הכול.
  • עבודה קשה ופריון אישי.
  • לא להיות מרוצים לעולם.
  • מצוינות במוניטין; להיות חלק ממשהו מיוחד.

3M: "לפתור בעיות לא פתורות בצורה יצירתית."

תקראו שוב את המשפטים הללו. האם אתם מרגישים רצון להיות שותפים לחזון? האם אתם מבינים ממשפטים אלו לאן הארגון שואף? האם ברור לכם כיצד הוא מצפה ממכם שתנהגו?


dan כל הזכויות שמורות לדן נועם | עיצוב אתר - לאה ברודנר