5 דברים שלא מלמדים אתכם על שינוי ארגוני

change

בין 70% ל- 90% מתכניות השינוי הארגוניים, נכשלות.

רובינו טועים לחשוב שהתכניות נכשלות בגלל ניהול שגוי. זה לא נכון! הן נכשלות בגלל חוסר מנהיגות.

שינוי הוא חלום:

על מנת להצליח בהובלת שינוי צריך להיות בעל חלומות. צריך לדמיין כיצד תראה המציאות בסוף התהליך, וצריך להדביק את כל הסובבים באמונה שניתן לממש מציאות זאת. האחים רייט האמינו שכלי כבד מהאוויר יכול לעוף, והדביקו את כל הסובבים אותם באמונה זאת.

שינוי הוא יציאה מאזור הנוחות:

על מנת להצליח בהובלת שינוי, ולהגיע אל היעד, צריך לצאת מאזור הנוחות, וצריך לשכנע את כל הסובבים שהתוצאה מצדיקה יציאה מאזור הנוחות. ריד הסטינגס הוא יזם סידרתי. בשנת 1997 הוא כבר חווה מספר כישלונות. אף על פי כן הוא החליט לצאת לדרך חדשה וייסד את חברת נטפליקס. כיום יש לחברה קרוב ל- 40 מיליון מנויים, והכנסות של קרוב ל- 3.5 מיליארד $.

שינוי הוא בריחה מפשרות:

מנהלים צריכים להתפשר. מובילי שינוי צריכים לדחוף אל הקצה. פוסברי היה יכול להמשיך להתאמן בקפיצה לגובה ולהיות קופץ בינוני. במקום זה הוא החליט להמציא סגנון קפיצה חדש.

שינוי הוא אמונה בדרך:

מובילי שינוי מאמינים במה שהם עושים, ודוחפים ללא לאות בדרך אל המטרה. אדיסון אמר: "מעולם לא שגיתי, רק מצאתי 10,000 שיטות שלא עבדו".

מוביל שינוי הוא גם מנהל טוב:

נכון, לאחר שאמרתי שצריך לחלום, לצאת מאזור הנוחות, לברוח מפשרות ולהאמין בדרך, אסור לשכוח שאת השינוי צריך גם לנהל. ארנסט שקלטון הוביל את צוות הספינה "אנדיורנס" (Endurance) אל הקוטב הדרומי. על אף כל הקשיים הוא הצליח להחזיר את כולם בשלום לחוף מבטחים.

הפוסט הזה נכתב ב בלוג ותוייג , .

dan כל הזכויות שמורות לדן נועם | עיצוב אתר - לאה ברודנר