5 ציפורים יושבות על ענף

5 birds

2 ציפורים החליטו לעוף.

כמה ציפורים נשארו?

על הענף נשארו 5 ציפורים, כי על מנת לשנות מצב לא מספיק להחליט, צריך גם לבצע.

הרבה פעמים, אנחנו מחליטים שעלינו לעשות משהו, אבל דוחים את הביצוע שוב ושוב. אנחנו מצדיקים את חוסר המעש ואת הדחיינות בתירוצים שונים ומשונים, אבל לכל התירוצים יש מכנה משותף אחד: אנחנו לא רוצים לזוז מאזור הנוחות שלנו. אנחנו מעדיפים את החסרונות הידועים של המצב הנוכחי, על פני היתרונות שעשויים להיות למצב עתידי.

דפוס התנהגות זה נכון גם לארגונים.

הספרות המקצועית מלאה בדוגמאות של ארגונים שנצמדו אל העבר ולא היו מוכנים להבין שהעולם משתנה. ברשימה לא מכובדת זאת ניתן למצוא את Kodak, Polaroid, Blockbuster, ורבים אחרים. מה שקרה לארגונים אלו, קרה גם לתעשיות שלמות: תעשיית הטקסטיל במדינות המפותחות, תעשיית תקליטורי המוזיקה, העיתונות הכתובה, והרשימה עוד ארוכה.

קצב השינוי של הסביבה העסקית הולך וגובר. הסביבה העסקית צועדת במהירות אל העידן הבתר-תעשייתי (post industrial). ארגונים שממשיכים להתנהל על פי עקרונות ניהול שפותחו בזמן המהפכה התעשייתית, ובמחצית הראשונה של המאה ה- 20, נתקלים בקשיים הולכים וגוברים. ארגונים חייבים להפנים שהם מתמודדים עם שינוי יסודי ועמוק. במצב זה לא מספיק לנסות להתייעל, או להתאמץ יותר. זה פשוט לא יפתור כלום. צריך להתאים את הארגון למציאות החדשה, וצריך להתחיל בתהליך השינוי לאלתר.

הפוסט הזה נכתב ב בלוג ותוייג , , .

תגובה אחת "5 ציפורים יושבות על ענף"


dan כל הזכויות שמורות לדן נועם | עיצוב אתר - לאה ברודנר