7 דברים שחשוב שתדעו על מקומות עבודה

workplace-relationships

TINYpulse מבצעת סקרי עובדים שבועיים עבור חברות. החברה אוספת כל שבוע יותר מ- 40,000 סקרים אנונימיים. ניתוח התוצאות איפשר לחברה לזהות 7 מגמות חשובות, שלא מרבים לדבר עליהן:
82% מהמשיבים ציינו שהמנהל הישיר שלהם, הגדיר להם בצורה ברורה את התפקיד ואת תחומי האחריות שלהם. נתון זה מצביע על כך שברמת העבודה היום יומית, מנהלים מסוגלים להגדיר את הציפיות שלהם מהעובדים.
רק 42% מהעובדים אמרו שהם מכירים את החזון, המטרות, והערכים של הארגון. זהו אחוז נמוך ומדאיג. יותר מדי מנהלים אינם רואים בחזון וערכים של החברה, אמצעי לחיזור המחוברות של העובדים.
מצב הרוח של העובדים תלוי יותר בעמיתים שלהם, מאשר במנהלים שלהם. הסוקרים מצאו קשר של 92% בין הציון שעובדים נותנים לעמיתים שלהם, ובין מצב הרוח בעבודה. הקשר בין הציון שהעובדים נותנים לממונים שלהם, לבין מצב הרוח שלהם, עומד על 74% בלבד.
התכונות הכי מוערכות אצל עמיתים, הן "משחק קבוצתי" ושיתוף פעולה. חשוב מאוד שארגונים ייקחו נתון זה בחשבו, כאשר הם מגייסים עובדים.
18% מהנשאלים ציינו שארגונים שלא מתחשבים בהצעות של עובדים, נמצאים בנחיתות בתחום החדשנות. ארגונים שלא ממנפים את חוכמת ההמונים של העובדים, מפסידים הזדמנות גדולה. התבססות על שיטת "הדלת הפתוחה" אינה מספיקה.
36% מהנשאלים סיפקו מידע על עמיתים שהם מעריכים. ככל שארגונים הופכים יותר מבוזרים, כך גדל הצורך ב- "הכרת עמיתים". הערכת עובדים על ידי המנהל הישיר בלבד, כבר אינה מספקת.
מצב הרוח של העובדים תלוי מאוד בשקיפות הניהול. הסוקרים מצאו קשר של 94% בין שקיפות הניהול ומצב רוח העובדים. זהו נתון מפתיע ושימושי ביותר, כי עלות השקיפות שואפת לאפס. יחד עם זאת, על מנת ליצור שקיפות, יש צורך בדו שיח מתמיד בין העובדים להנהלה. הסקר גם מצא שיותר ארגונים משתמשים בשקיפות הניהול ככלי לצורך גיוס ושימור עובדים.
הפוסט הזה נכתב ב בלוג, חדשות הישרדות מהעולם ותוייג , , , , .

תגובה אחת "7 דברים שחשוב שתדעו על מקומות עבודה"


dan כל הזכויות שמורות לדן נועם | עיצוב אתר - לאה ברודנר